بازی آنلاین پسر، حساب بانکی پدر را خالی کرد

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی گفت: پسری که حساب بانکی پدر خود را برای خرید اکانت ( حساب کاربری ) بازی خالی کرده بود شناسایی شد.​

به گزارش خطر فوری، سرهنگ محسن محمودی در تشریح این خبر افزود: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا در یکی از شهرستان های استان، مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی به مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال و درخواست وی برای رسیدگی، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با ارائه دستور قضائی مبنی بر رسیدگی به موضوع مطروحه و احقاق حق این شخص بزه دیده، کارشناسان پلیس فتا ضمن ثبت اظهارات شاکی بلافاصله رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

محمودی بیان کرد: با انجام تحقیقات و بررسی های فنی و دقیق صورت گرفته از سوی افسران سایبری این پلیس و با به دست آوردن اطلاعات و اقدامات صورت گرفته فردی که از حساب شاکی پرونده اقدام به برداشت وجه کرده بود مورد شناسایی قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه روند رسیدگی به موضوع و پس از تکمیل تحقیقات مشخص شد متهم فرزند شاکی پرونده بوده و وی برای خرید اکانت بازی با فردی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به تبلیغات با عنوان فروش اکانت بازی های آنلاین می‌ کرده آشنا می‌شود.

محمودی افزود: فرزند شاکی پرونده برای خرید اکانت بازی از کارت بانکی پدر خود، سوء استفاده کرده و به پرداخت وجه در بازه های زمانی مختلف و در قالب مبالغ مختلف اقدام می‌کند و از این طریق در جمع مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال از حساب بانکی پدر خود اقدام به برداشت و انتقال وجه می کند.

وی اضافه کرد: پس از اقدامات انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا و با توجه به اینکه متهم پسر خود شاکی بوده، وی با حضور در پلیس فتا از شکایت خود صرف‌ نظر و رضایت خود را اعلام کرد و پرونده به همراه مستندات مربوطه جهت سیر مراحل قضائی به دادسرا ارسال شد.

این مقام مسئول به شهروندان توصیه کرد که رمز کارت بانکی خود را در اختیار دیگر افراد قرار ندهند و برای اطلاع از نحوه واریز و برداشت هر وجهی از حساب های بانکی خود نسبت به فعال سازی پیامک بانکی اقدام کنند و حتما مراقب فرزندان خود و رفتارهای آنان در فضای مجازی و حقیقی باشند.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی همچنین به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد که نکات امنیتی در مورد رمزهای کارت های بانکی را جدی گرفته و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدند موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.gov.ir و یا باشماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا گزارش کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما