کلاهبرداری به بهانه سرمایه گذاری

فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر از شناسایی و دستگیری عامل سوء استفاده از کاربران فضای مجازی به بهانه چند برابر کردن سرمایه در بازار رمز ارز دیجیتال به مبلغ 70 میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ "محمدرضا علیزاده " درگفت وگوبا خطر فوری، در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان به پلیس فتای اسلامشهر مبنی بر کلاهبرداری از آنان به بهانه سرمایه ‌گذاری و خرید و فروش در بازار رمز ارز، رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: شاکیان در اظهارات خود بیان داشتند، فردی با ایجاد سایت و کانال جعلی در بستر فضای مجازی با قصد سودجویی و جلب شهروندان با وعده افزایش سرمایه‌ در مدت کوتاه و انتشار آگهی در سایت خردید و فروش رمز ارز، از  آنان کلاهبرداری کرده است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتای اسلامشهر با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی وی را طی عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر گفت: متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به کلاهبرداری از 7 نفر به مبلغ 70 میلیارد ریال اعتراف کرد.
وی توصیه کرد: شهروندان هرگز فریب تبلیغات اغوا کننده در فضای مجازی را نخورند؛ زیرا مجرمان سایبری با استفاده از ترفندهای تبلیغاتی فریبنده در شبکه های اجتماعی و پیام رسان‌ها مبنی بر کسب درآمد بالا از طریق تولید یا خرید و فروش و سرمایه گذاری ارز دیجیتال از کاربران کلاهبرداری می‌کنند.
سرهنگ علیزاده در پایان خاطرنشان کرد: هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش ارتباطات مردمی) و یا از طریق شماره تماس 096380 با پلیس فتا در‌ میان بگذارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما