انهدام باند بزرگ جعل اسناد در شرق تهران

متمهانی که با جعل اسناد، اقدام به خرید و فروش اموال و املاک شهروندان می کردند ، در شرق تهران زمینگیر شدند.

به گزارش خطر فوری ، سردار کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت، گفت: در اولین روزهای شهریور ماه امسال، پرونده ای تحت عنوان جعل وکالتنامه تعویض پلاک خودرو، از شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه هشت تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره 13 معاونت مبارزه با جعل و  کلاهبرداری  پلیس آگاهی ارجاع شد.

​این مقام انتظامی عنوان داشت: شاکی در بیانات خود به کارآگاهان گفت که سند وکالتنامه تعویض پلاک خودروی سواری اش در سال گذشته و بدون حضور او در یک دفترخانه تنظیم شده است.

وی افزود: متعاقباً اقدامات لازم برای احضار مالک دفترخانه ثبت اسناد به اداره آگاهی صورت گرفت و متعاقبا این فرد که حسین نام داشت در برابر کارآگاهان قرار گرفته و عنوان داشت که هرگز به این موضوع ارتباطی نداشته است و جاعلی را که اشاره می شود، نمی شناسد.

رییس پلیس آگاهی پایتخت، تصریح کرد: در بازجویی های تکمیلی این فرد مدعی شد که خود شاکی در دفترخانه حاضر شده و اقدام به امضای اسناد کرده است اما در نهایت لب به اعتراف گشود و به همدستی خود با جاعلان به نام های سعید و مهران اعتراف کرد.

سردار گودرزی، اظهار داشت: جزییات پرونده در اختیار بازپرس پرونده رسید و متهم با صدور قرار وثیقه، برای تکمیل تحقیقات از جمله شناسایی و دستگیری سایر همدستانش مجددا تحت بازجویی قرار گرفت.

وی بیان داشت: در تحقیقات بعدی یکی از متهمان شناسایی و  دستگیر  شد و به جرم خود با همدستی متهم دیگر پرونده و فردی دیگر، اعتراف کرد که با شناسایی دو نفر دیگر، در یک عملیات ضربتی آن 2 تن نیز دستگیر و در بازجویی های انجام شده به جرم خود اعتراف کردند.

رییس پلیس آگاهی پایتخت، در پایان، گفت: متهمان برای رسیدگی قضایی به دادسر منتقل شدند تا دستور قضایی برای این پرونده صادر شود.

ارسال به دیگران :

نظر شما