کلاهبرداری میلیاردی با آگهی ثبت نام در دانشگاه

پلیس بیش از ۹ میلیارد ریال را به فردی که با آگهی ثبت نام در دانشگاه همراه با اعطای مدرک تحصیلی به حساب کلاهبردار واریز کرده بود، برگشت داد.

فرمانده انتظامی رفسنجان در تشریح این خبر اظهار کرد: با ارجاع پرونده قضایی مبنی بر کلاهبرداری ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی  از شاکی از طریق صفحه ای در یکی از شبکه های اجتماعی، رسیدگی به پرونده در دستور کار افسران پلیس فتا قرار گرفت.
سرهنگ  مرتضی امیری سبتکی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد شاکی با مشاهده صفحه ای در یکی از شبکه های اجتماعی به منظور ثبت نام در مقطع عالی مبلغ درخواستی را به عنوان وجه ثبت نام  به حساب اعلامی واریز می کند که پس از آن، صفحه مربوطه  از دسترس خارج می شود.
وی افزود: افسران پلیس فتا با بررسی مستندات و مدارک موجود و اقدامات تخصصی موفق شدند متهم را شناسایی و مبلغ مورد کلاهبرداری را به حساب شاکی مسترد کنند.
این مقام انتظامی از سیر مراحل قضایی در این  پرونده خبرداد و خاطر نشان کرد: کلاهبرداران از طریق آگهی‌های جعلی اغوا کننده در شبکه های اجتماعی با دریافت بیعانه از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند که شایسته است شهروندان با هوشیاری، قبل از حصول اطمینان از درستی آگهی، بیعانه ای پرداخت نکنند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما