کلاهبرداران خودرو در تله پلیس هرمزگان

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: با هوشیاری و تلاش همه جانبه کارآگاهان پلیس آگاهی استان، ۱۳ نفر از عاملان کلاهبرداری ۱۰ هزار میلیارد ریالی فروش خودرو در استان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خطرفوری، سردار علی اکبر جاویدان روز شنبه در تشریح جزئیات این خبر افزود: درپی مراجعه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان و مردم استان به پلیس آگاهی مبنی بر اینکه یک شرکت فروش خودرو با تبلیغات واهی با فریب و نیرنگ به بهانه ثبت نام خودرو از آنان کلاهبرداری شده، پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کاراگاهان پلیس قرار گرفت.
وی بیان کرد: با بررسی‌های دقیق صورت گرفته توسط کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی مشخص شد که متهمان در پوشش یک شرکت پس از جلب اعتماد مالباختگان مبالغی را جهت ثبت نام خودرو از انان دریافت کرده و به تعهدات خود عمل نکرده و متواری شده‌اند.
این مقام ارشد انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: در ادامه تحقیقات آدرس و مخفیگاه متهمان اصلی در داخل و خارج استان شناسایی و با هماهنگی قضایی در چند عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و در بازجویی‌های فنی صورت گرفته به بزه انتسابی و کلاهبرداری افزون‌بر ۱۰هزار میلیارد ریال از یکهزار و ۲۰۰ شهروند اعتراف کردند.
سردار جاویدان ادامه داد: باتوجه به خروج مدیرعامل شرکت به خارج از کشور قبل از شروع پرونده در سریع‌ترین زمان از طریق پلیس بین‌الملل فراجا و پلیس اینترپل اقدام و تمهیدات لازم در جهت دستگیری و استرداد وی به کشور انجام شده است.

 

وی با اشاره به دستگیری ۱۳ نفر از اعضای این باند گفت: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی و هماهنگی‌های لازم نیز جهت توقیف دارایی و اموال منقول و غیرمنقول این باند انجام شده که تعدای از اموال آنان تاکنون توقیف شده است.

 
 
 

 

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما