اورژانس پیگیر برخورد با بلاگر مزاحم شد

این روزها صفحات اینستاگرام را که باز می‌کنیم با چالش‌های عجیب و غریب بلاگرها روبه‌رو می‌شویم که هر کسی و هر سوژه‌ای را بدون در نظر گرفتن هیچ حد و مرزی و فقط برای جذب فالوئر و دیده‌شدن دستمایه شوخی‌های دون شأن قرار می‌دهند.

در تازه‌ترین چالش اینستاگرامی این‌بار یک بلاگر به سراغ اورژانس رفته و با تماسی بیجا باعث مزاحمت برای این مرکز حساس شده است.

در همین رابطه مدیر روابط‌عمومی اورژانس تهران از پیگیری برای برخورد با بلاگری خبر داد که برای سامانه ۱۱۵ اورژانس تهران مزاحمت ایجاد کرده بود.

 در این چالش اینستاگرامی یک بلاگر که به‌نظر می‌رسد از هر ابزاری برای جلب‌توجه بهره می‌گیرد، اقدام به طراحی چالشی کرده و در ویدیویی با مراجعه به مردی جوان از او می‌خواهد اگر همین حالا با فردی تماس گرفته و او به‌سرعت پاسخش را بدهد، ۵۰۰ هزار تومان را به‌عنوان برنده به او خواهد داد.

این فرد نیز برای برنده‌شدن در چالش، با سامانه ۱۱۵ مرکز فوریت‌های امدادی اورژانس تماس گرفته و پس از صحبت با اپراتور اورژانس خود را برنده این چالش معرفی می‌کند.

 به‌دنبال انتشار گسترده این ویدیو در فضای مجازی ابوالفضل ماهرخ، مدیر روابط‌عمومی مرکز اورژانس استان تهران از پیگیری برای برخورد با این بلاگر خبر داد و گفت: تمامی شماره‌های امدادی برای مواقع ضروری و نیاز ایجاد شده و هرگونه تماس غیرضروری با آن می‌تواند جان افرادی را که در معرض خطر قرار دارند، تهدید کند.

 وی با بیان اینکه متأسفانه در طول هفته چند‌صد تماس مزاحمت‌‌گونه با سامانه ۱۱۵ اورژانس فقط در تهران برقرار می‌شود، گفت: رفتاری که از سوی این بلاگر و با هدف جلب‌توجه انجام شده است، مصداق بارز ایجاد مزاحمت برای اورژانس بوده و متأسفانه موجب ترویج چنین رفتارهایی نیز می‌شود. از این‌رو اورژانس پیگیری برای برخورد با این مزاحم تلفنی را در دستور کار خود قرار داده و حتماً با آن برخورد خواهد شد.

 ماهرخ از مردم خواست که فقط برای اقدامات ضروری با سامانه ۱۱۵ اورژانس تماس بگیرند. چرا که ممکن است آنچه که برخی از آنها با عنوان شوخی، چالش یا هر عنوان دیگری یاد می‌کنند، جان فرد دیگری را به خطر بیندازد.

  یک مقام مسئول در پلیس فتا نیز گفت: در صورت ثبت شکایت از سوی اورژانس، پلیس فتا به‌سرعت با این موارد برخورد خواهد کرد. ضمن اینکه تیم‌های رصد پلیس فتا نیز در صورت مشاهده چنین مواردی حتماً با آن برخورد خواهند کرد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما