دستگیری یک مسئول صنفی به اتهام فروش پیش سازهای نارنجک دستی

یک مسئول صنفی در اتحادیه صنف رنگ وابزار فروشی درحالی به اتهام فروش مواد اولیه ساخت نارنجک دستی و مواد محترقه در مشهد دستگیر شد که از انبار مرکزی وی حدود 100 کیلو گرم سرنج و اکلیل کشف شده است.

ماموران کلانتری شفای مشهد که عملیات گسترده ای را برای برخورد قاطع با فروشندگان مواد محترقه غیرمجاز آغاز کرده اند در ادامه اجرای این طرح وارد عملیات پوششی ونامحسوس شدند تا اطلاعات وسرنخ هایی از عاملان اصلی و سرکردگان فروش مواد محترقه در مشهد به دست آورند.

 

بنابراین یکی از گروه های اطلاعاتی دایره تجسس از طریق منابع و مخبران محلی به یک فروشگاه عطاری رسیدند که به فروش مواد اولیه ساخت نارنجک های دست ساز به نوجوانان اقدام می کرد.

درحالی که دو نوجوان به صورت پوششی وصوری مقداری مواد اولیه ساخت نارنجک را خریداری کردند،نیروهای انتظامی با هماهنگی قضایی وارد عمل شدند و2کیلوگرم سرنج واکلیل را به همراه حدود ی100 عدد قرص متادون غیرمجاز کشف کردند.

 

درپی اعترافات مرد عطار ،بلافاصله مرحله دوم عملیات با هدایت مستقیم سرگرد احسان سبکبار رئیس کلانتری شفا آغاز و مشخص شد که وی مواد کشف شده را از یک ابزارفروشی در تقاطع بولوار هدایت و ابوطالب خریداری کرده است.

 

طولی نکشید که گروه عملیاتی مجوزهای قضایی را به دست گرفتند و وارد ابزارفروشی شدند و در همان بازرسی های مقدماتی ،30 کیلوگرم سرنج واکلیل در بسته بندی های متفاوت کشف شد ومتصدی ابزارفروشی به کلانتری انتقال یافت اما وی در بازجویی ها راز عجیبی را فاش کرد.

او گفت: من مواد اولیه ساخت نارنجک های دستی را از یک مسئول صنفی اتحادیه صنف رنگ وابزارفروشان خریداری می کنم واو این گونه  مواد را درحالی به صورت کلی در مشهد توزیع می کند که سال گذشته نیز حدود یک تن از همین مواد اولیه از انبار وی کشف شده بود.

با این اعترافات،دیگر تردیدی برای پلیس باقی نماند که یکی از مسئولان این صنف در ماجرای فروش کالاهای غیرمجاز نقش دارد به همین دلیل رئیس کلانتری، فرماندهی عملیات را به عهده گرفت و گروه عملیاتی عازم هسته مرکزی شهر در منطقه خیابان زرینه شدند اما فروشگاه مورد ادعای ابزارفروشی بسته بود.

 

دقایقی بعد وبا راهنمایی های قضایی،مالک فروشگاه خود را به محل رساند و انبار مرکزی خود را در بزرگراه پیامبر اعظم(ص) لو داد.

 

با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع ،بی درنگ نیروهای انتظامی با دستور معاون دادستان مرکز خراسان رضوی،عازم انبار مرکزی وی شدند و 100 کیلوگرم سرنج واکلیل را درحالی کشف کردند که بررسی های مقدماتی و تحقیقاتی نشان می دهد مقادیر زیادی از مواد اولیه ساخت نارنجک های دستی به فروش رسیده است و احتمال اخلال در نظم و امنیت عمومی شهروندان در روزهای پایانی سال و به ویژه چهارشنبه سوری وجود دارد.

درهمین حال فرمانده انتظامی مشهد با تایید خبر کشف 100 کیلوگرم مواد اولیه ساخت نارنجک های دستی و مواد محترقه از یک مسئول اتحادیه صنفی در مشهد گفت: طرح گسترده ای برای مقابله با فروشندگان مواد محترقه برای ایجاد  احساس آرامش و جلوگیری از اخلال در نظم وامنیت عمومی روزهای پایانی سال در مشهد به اجرا درآمده است و همه نیروهای تخصصی وکلانتری ها به رصد اطلاعاتی در حوزه های استحفاظی ادامه می دهند.

سرتیپ دوم احمد نگهبان افزود:در همین راستا عملیات های انتظامی برای ریشه یابی و دستگیری عاملان اصلی و سرکردگان توزیع گسترده این گونه کالاهای غیرمجاز در فروشگاه های مشهد وارد مرحله جدیدی شده است.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما