بازداشت مرد هزارچهره در تهران

مردی که با جعل هویت های مختلف و خرید چک از شهروندان کلاهبرداری می کرد در دام پلیس افتاد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کرده و اعلام داشتند فردی ناشناس با ارائه چک از آنها  کلاهبرداری  کرده است.

این مقام انتظامی بیان نمود: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد مجرم از طریق سایت دیوار و شیپور دسته چک خریداری می کرده و پس از آن با جعل کارت شناسایی ملی صاحبان چک اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرده است.

 وی با اشاره به اینکه متهم خود را پزشک متخصص معرفی میکرده افزود:  در ادامه تحقیقات سایبری مشخص شد مجرم پس از در اختیار گرفتن چک ها و جعل هویت صاحب چک قربانیان خود را که عموما فروشندگان کالاهای گران قیمت پزشکی بودند و در سایت های آگهی محور از جمله دیوار آگهی منتشر کرده بودند شناسایی می کرده و پس از حضور در محل با ارائه یک برگ چک به تاریخ روز کالای مورد نظر را تحویل می گرفته و از محل خارج می شده است.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به افزایش تعداد شکات پرونده به بیش از 60 نفر بیان داشت: با تلاش های شبانه روزی افسران سایبری پلیس فتا این متهم اینترنتی شناسایی و پس از تشریفات قضایی در مخفیگاه خود در یکی از مناطق جنوبی پایتخت  دستگیر  و از محل اختفای وی بیش از یکصد فقره مدرک جعلی از جمله کارت ملی،کارت شناسایی پزشک متخصص و دیگر کارت های هویتی و تعداد زیادی دسته چک خریداری شده کشف گردید.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان به هویت ها در فضای مجازی اعتماد نکنید و حتما قبل از انجام هر معامله ای در این فضا از هویت و اعتبار طرف مقابل اطمینان حاصل کنید،همچنین در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می توانند موضوع را از طریق مرکز فوریتهای سایبری به شماره تلفن 096380 و یا نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir  گزارش کنند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما