شبیخون پلیس به ۲۴ سارق منزل در پایتخت

۲۴ سارق که با فعالیت در هشت باند جداگانه اقدام به سرقت از منازل پایتخت‌نشینان کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش خطرفوری، سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در حاشیه دستگیری سارقان منازل که پیش از ظهر امروز در مقر پلیس آگاهی تهران بزرگ برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: درپی وقوع چندین مورد سرقت‌ از منازل مردم در نقاط مختلف تهران، تیمی ویژه از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ، رسیدگی به این پرونده‌ها را در دستورکار خود قرار دادند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی در جریان رسیدگی به این پرونده‌ها به سرنخ‌هایی از سارقان دست پیدا کردند، گفت: اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات کارآگاهان ادامه پیدا کرد و آنان متوجه شدند که این افراد در پوشش چندین باند و در نقاط مختلف شهر تهران اقدام به سرقت از منازل کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به هماهنگی با مقام قضایی برای انجام عملیات دستگیری سارقان، گفـت: کارآگاهان که اقدام به شناسایی هویت ۲۴ سارق منزل در نقاط مختلف شهر تهران کرده بودند، پس ازاخذ مجوز قضایی، در عملیات‌های جداگانه که طی چندین روز انجام شد، این افراد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. در ادامه نیز این افراد تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن به جرم خود و فعالیت در پوشش باندهای مختلف سرقت اعتراف کردند.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه این ۲۴ نفر در هشت باند سرقت فعالیت داشتند، گفت: تعدادی از این افراد نیز پس از سرقت به چند شهر در غرب کشور متواری شده بودند که اقدامات برای دستگیری آنان انجام شد.

وی ارزش ریالی اقلام سرقت شده از منازل شهروندان تهرانی را میلیاردها تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه تحقیق از متهمان درحال انجام است، احتمال افزایش موارد سرقت وجود دارد. از این رو تعداد دقیق آن فعلا بیان نمی‌شود. این افراد اموال با ارزش را از منازل مردم به سرقت برده بودند.

به گفته ولیپور گودرزی از مخفیگاه سارقان دستگیر شده مقادیر زیادی طلا، ارز خارجی و پول نقد، تلفن همراه، لپ‌تاپ، لوازم الکترونیکی و ... نیز کشف و ضبط شده که برخی از آنها از سوی مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر شناسایی مالخران اموال مسروقه نیز گفت: برخورد با مالخران، مورد تاکید جدی پلیس قرار دارد. در همین راستا نیز مالخران اموال مسروقه این سارقان نیز مورد شناسایی قرار گرفته‌اند و به زودی بازداشت خواهند شد.

وی با بیان اینکه برخی از افراد دستگیر شده، دارای سابقه کیفری و بازداشت هستند، خاطرنشان کرد: تحقیقات از متهمان دستگیر شده با هدف کشف دیگر جرائم احتمالی ادامه دارد. پس از تکمیل تحقیقات با دستور مقام قضایی، این افراد به همراه پرونده‌های متشکله روانه دادسرا خواهند شد تا به جرمشان رسیدگی شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما