انهدام باند قاچاق موادمخدر در مرزهای سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از انهدام باند قاچاق موادمخدر و کشف بیش از نیم تن موادمخدر توسط مرزداران استان خبر داد.

به گزارش خطرفوری، سردار "رضا شجاعی" در تشریح این خبر، گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزداران این فرماندهی از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در مناطق مرزی شهرستان سراوان مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص گردید و مرزداران دلاور استان سیستان و بلوچستان در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی با اجرای طرح مهار و کمین‌های هدفمند، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند محموله موادمخدر را کشف کنند.

این مقام ارشد در فرماندهی مرزبانی استان در ادامه عنوان کرد: سوداگران مرگ زمانی که خود را در کمین و محاصره مرزداران دیدند به سمت مامورین تیراندازی کرده که مرزداران با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی می‌کنند، در نهایت پس از درگیری مسلحانه سنگین، با توجه به اتخاذ موضع و تاکتیک‌های عملیاتی مناسب از طرف مرزداران، سوداگران مرگ که عرصه را بر خود تنگ دیدند خود و محموله موادمخدر را تسلیم مرزبانان کردند.

سردار "شجاعی" بیان داشت: مرزداران دلاور در این درگیری مسلحانه موفق شدند ضمن دستگیری یک نفر سوداگر مرگ و توقیف یک دستگاه خودروی حامل موادمخدر، 540 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک را کشف کنند.

وی با بیان اینکه شناسایی و دستگیری دیگر متهمان پرونده در دستور کار مرزداران قرار دارد اظهار داشت: مبارزه با پدیده شوم قاچاق موادمخدر با جدیت از سوی مرزبانی انتظامی دنبال می‌شود و در این زمینه همکاری و تعامل مرزنشینان عزیز با مجموعه مرزبانی بسیار ارزشمند و قابل تقدیراست.

 

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما