شلیک گلوله پلیس برای مرد تبهکار در مشهد

مرد شیاد که با رسید جعلی طلای فروشندگان را سرقت می‌کرد در حالی دستگیر شد که از 22 نفر 2 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ احمد نگهبان، فرمانده انتظامی مشهد، در تشریح این پرونده گفت: در پی گزارش کلاهبرداری  های سریالی از شهروندان در سطح شهر مشهد با ترفند  رسید جعلی  موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری آگاهی مشهد قرار گرفت.

در بررسی یکی از پرونده‌ها مشخص شد مالباخته که جوانی 25 ساله است برای تهیه پول رهن منزل مجبور شده 60 گرم طلای همسرش را در سایت خرید و فروش کالا آگهی کند و فرد کلاهبردار پس از تماس با مالباخته در روز تعطیل وی را به مکانی خلوت کشانده و با گرفتن طلاها و ادعای پرداخت اینترنتی، رسید جعلی به فروشنده نشان داده و تمام اندوخته آنها را به سرقت برده است.

نگهبان تصریح کرد: در بررسی اظهارات مالباخته‌ها مشخص شد که این افراد فروشنده طلا در سایت‌های واسطه‌گر خرید و فروش طلا بودند و مبالغی بین 70 تا 100 میلیون تومان از آنها با رسیدساز جعلی در 2 ماه گذشته کلاهبرداری شده است.

کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مشهد با تجمیع اطلاعات به دست آمده از شکایت‌های ثبت شده مالباخته‌ها، متهم 33 ساله را که فردی سابقه‌دار است شناسایی و پس از چند روز تعقیب و مراقبت او را در محدوده خیابان امام خمینی(ره) مشهد ردزنی کردند.

متهم به محض اینکه متوجه حضور کارآگاهان پلیس آگاهی شد قصد فرار داشت که با سرعت عمل افسران پلیس و شلیک 2 تیر هوایی  زمینگیر  شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم پس از انتقال به مقر انتظامی در مواجهه حضوری با مالباخته‌ها تاکنون به 22 فقره کلاهبرداری به مبلغ 20 میلیارد ریال از فروشنده‌های طلا در سایت‌های اینترنتی فروش کالا با رسیدهای جعلی در سطح شهر مشهد اعتراف کرده است. متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما