اجرای دومین مرحله طرح مقابله با سارقان خشن

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا، گفت: با اجرای دومین مرحله طرح مقابله با سارقان خشن در استان های هدف قریب به 400 فقره انواع سرقت های خشن کشف شد.

 به گزارش خطر فوری،سرهنگ "محمدرضا اکبری" در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای کنترل و کاهش سرقت‌های خشن، با هدف امنیت و آسایش مردم اجرای دومین مرحله طرح مقابله با سارقان خشن (قاپ زن- به عنف) در سال جاری به مدت دو روز در شهریور سال جاری به مرحله اجرا درآمد.

وی با اشاره به اینکه این طرح با هدف کاهش و مهار جرایم به ویژه سرقت های خشن افزود: این طرح در سطح تهران بزرگ، خراسان رضوی، خوزستان، غرب تهران، شرق تهران، البرز، اصفهان، س و ب، فارس و کرمان اجرا که در نتیجه منجر به دستگیری 143 نفر متهم شد.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه از این تعداد دستگیری 99 نفر دارای سابقه کیفری و 44 نفر فاقد سابقه کیفری بوده اند، خاطرنشان کرد: با تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی در مجموع 393 فقره انواع سرقت های خشن از متهمان کشف شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بیشترین آمار دستگیری به ترتیب مربوط به استان های خراسان رضوی، تهران بزرگ و استان البرز و بیشترین کشف به ترتیب مربوط به تهران بزرگ، خراسان رضوی و استان البرز بوده است.

سرهنگ اکبری با تاکید براینکه سرقت یکی از اولویت های پلیس است، خاطرنشان کرد: اگرچه کارآگاهان پلیس آگاهی فراجا در برخورد با این گونه جرایم کاملا قاطع بوده و به طور جدی به وظایف قانونی خود عمل می‌کنند؛ اما لازم است شهروندان نیز در این زمینه مشارکت داشته و مراقبت بیشتری از اموال با ارزش خود داشته باشند.

وی افزود: به طور معمول، همراه داشتن وسیله مورد توجه سارق که از ارزش ریالی بالایی برخوردار است مثل گوشی تلفن همراه، کیف و زیورآلات از جمله فاکتور‌های مهم برای سارقان به شمار می‌رود.

این مقام انتظامی همچنین درخواست کرد هموطنان در صورت مشاهده این موارد در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته یا اطلاعات خود را با مراکز پلیس و کلانتری‌ها به اشتراک بگذارند که کمک موثری در کشف و شناسایی مجرمان خواهد داشت.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما