برداشت غیر مجاز ۱۵۰ میلیون از حساب مادربزرگ

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی 150 میلیونی از حساب مادربزرگ توسط نَوه خبر داد و گفت: عدم دقت در حفظ اطلاعات حساب‌های بانکی، زمینه‌ساز جرایم اینترنتی می‌شود.

سرهنگ امیر حسین سلیمانی درتشریح این خبر گفت: با مراجعه خانمی 68 ساله به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز 150 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش در روزهای متوالی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در اقدامات اولیه کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم 18 تراکنش مالی با استفاده از کارت شاکیه جهت بالا بردن سطح و رتبه بازی‌های رایانه‌ای خود اقدام کرده است.

سرهنگ سلیمانی با اشاره به برداشت 150 میلیون ریال از حساب شاکیه، گفت: در بررسی‌های بیشتر معلوم شد که متهم نَوه شاکی است که پس از حضور در این پلیس لب به اعتراف گشود و به پذیرش بزه انتسابی خود اعتراف کرد.

این مقام مسئول افزود: این نوجوان در اعترافات خود بیان داشت که همیشه می‌دانستم که مبالغ زیادی پول در کارت بانکی مادر بزرگم موجود است و همچنین از رمز کارت بانکی او نیز با خبر بودم و این موضوع باعث وسوسه من شد تا اینکه بدون اجازه با کارت بانکی وی اقدام به خرید جم (الماس) به منظور بالا بردن رتبه خودم در بازی‌های آنلاین کردم.

سرهنگ سلیمانی به شهروندان توصیه کرد: کارت‌ها و اطلاعات بانکی خود را در محل‌‎های امن و دور از دسترس دیگران نگهداری نمایند و هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی دقت نمایند که اطلاعات بانکی آنها در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست: هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت به آدرس www.cyberpolice.gov.ir (بخش ارتباطات مردمی) یا با شماره تلفن 096380 گزارش کنند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما