نبش قبر برای شناسایی پسر ایرانی مقیم آلمان

مرد میانسال که پسرش در سانحه تصادف با قطار در آلمان جان باخته بود پس از انتقال جسد به تهران و دفن او با مراجعه به دادسرای جنایی تهران مدعی شد جسد دفن شده متعلق به پسرش نبوده و خواهان نبش قبر شد.

9 آبان امسال، پسر ایرانی که برای تحصیل و کار به آلمان رفته بود در برخورد با قطار در شهر فرانکفورت جانش را از دست داد.

با مرگ پسر جوان، موضوع به خواهر او که ساکن کشور آلمان بود، اعلام و پس از طی مراحل قانونی جسد پسر 38 ساله به ایران منتقل شد.پس از مراسم خاکسپاری؛ پدر وی به دادسرای امور جنایی تهران رفت و مدعی شد جسد پسرش با شخص دیگری جا به جا شده است.

او به بازپرس محمد مهدی براعه گفت: خبر مرگ پسرم در غربت ما را به مرز جنون رسانده بود و باورمان نمی‌شد پسرم را در این سن و سال از دست داده باشیم. وقتی دخترم در آلمان جسد پسرم را شناسایی کرد و به ایران منتقل شد متوجه شدیم جسد بدون سر است با این حال مراسم خاکسپاری را انجام دادیم.

اما بعد از مراسم زمانی که دور هم جمع شده بودیم، دخترم که او نیز در آلمان زندگی می‌کند به ما گفت جنازه پسرم سر داشته است.

از شنیدن این حرف تعجب کردم و خیلی شوکه شدم. چطور ممکن بود در زمان حادثه جسد پسرم سر داشته باشد اما زمان تحویل جسد اینطور نباشد به همین خاطر تصور می‌کنم که جسد پسرم با فرد دیگری اشتباه تحویل شده و ما فردی دیگر را جای فرزندم دفن کرده باشیم.

با شکایت مرد میانسال، بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت دستور نبش قبر و آزمایش دی ان ای صادر کرد تا معلوم شود که جسد متعلق به چه کسی بوده است.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما