واردات کالای قاچاق با مجوز چسب موش

بیش از یک میلیون قلم انواع کالاهای قاچاق از انباری در جنوب تهران کشف شد.

سرهنگ مهدی افشاری رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در تشریح جزئیات این خبر گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی و بهره‌گیری از منابع خبری و اطلاعاتی از دپوی کالای قاچاق در یکی از انبارهای واقع در محدوده خیابان شهید رجایی با خبر شده و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

در نتیجه تحقیقات انجام شده مشخص شد مقادیری کالای خارجی به وسیله چندین وانت بار به انباری در آدرس خیابان شهید رجایی جنوب، منتقل و در آنجا تخلیه و دپو شده است.

 وی با اشاره به اخذ مجوزهای قضایی برای بازدید از این انبار گفت: مأموران اقدام به بازرسی از این انبار کردند که در جریان آن مشخص شد این انبار کالا در سامانه انبارها ثبت نشده است.

همچنین مأموران با مقادیر انبوهی کالاهای خارجی شامل انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، چراغ قوه، لوازم التحریر خارجی و... مواجه شدند.

مأموران مجوزهای گمرکی مربوط به این اقلام را خواستار شدند اما در ادامه مشاهده شد که سند گمرکی ارائه شده به مأموران مربوط به واردات چسب موش بوده و با آنچه که در این انبار دپو شده همخوانی ندارد و اقلام همگی قاچاق و فاقد هرگونه اسناد و مدارک گمرکی بوده است.

 بدین ترتیب در مجموع بیش از یک میلیون قلم انواع کالاهای قاچاق که همگی تولید کشور چین بود از این محل کشف و ارزش اقلام بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال برآورد شد.

پس از پلمب انبار و دستگیری یک متهم وی همراه پرونده به دادسرا منتقل شد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما