ویزای استارتاپ فرانسه چیست؟

مهاجرت از طریق استارتاپ یکی از روش های جدید و جذابی است که کشور های مهاجر پذیر ارایه می دهند.

ویزای استارتاپ فرانسه چیست؟

مهاجرت از طریق استارتاپ یکی از روش های جدید و جذابی است که کشور های مهاجر پذیر ارایه می دهند.

کشوری مثل فرانسه که خود را سرزمین‌ موعود استارتاپ‌ها معرفی می‌کند برای اثبات ادعایش، موفقیت تعداد پرشماری از استارتاپ‌های حوزه‌ی تکنولوژی را در پشت قباله‌اش دارد. کمپانی‌های های‌تکی که در عرصه‌ی بین‌المللی حرف‌هایی برای گفتن دارند و مراکز رشدی مانند Station F که در بالاترین سطح ممکن فعالیت می‌کنند. شکی نیست که فرانسه از لژیون‌های متعددی در ساخت و توسعه‌ی استارتاپ‌ برخوردار است. مخلص کلام از عنوان مطلب آشکار است. « بله حقیقت دارد. فرانسه بهشت کارآفرینان است!» این مطلب را از قول Fabrice Cavaretta یکی از استادان رهبری و کارآفرینی در مدرسه‌ی کسب و کار ESSEC و یک کارآفرین کارکشته نقل کردیم.

برنامه ویزای استارتاپ فرانسه برای پذیرایی از کارآفرینان نوپا بسیار متنوع و جامع است.

اگر به دنبال راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوآورانه هستید و ایده‌ای در ذهن دارید و یا با اعضای دیگر تیم آن را به نقطه آمادگی برای اجرا نزدیک کرده‌اید، می‌توانید از شانس پایه‌گذاری آن در فرانسه بهره‌مند شوید.

 

چرا ویزای استارتاپ فرانسه؟

وقتی به فرانسه‌ی امروز نگاه می‌کنیم، می‌پذیریم آن تکانه و نیرویی که رییس‌جمهور مکرون از آن صحبت می‌کرد، ساخته و پرداخته‌ی تخیلات ذهنی‌اش نبوده است. امروز شاهد هستیم که مراکز رشد و فب‌لب‌ها یا همان کارگاه‌های ساخت دیجیتال در این کشور به شکلی تصاعدی در حال رشد بوده و پاریس هم به میزبان بزرگترین فضای استارتاپی جهان تبدیل شده است. فقط سال ۲۰۱۷ بود که بیش از ۱۹۷۰۰۰ بیزینس تازه در فرانسه ایجاد شد و در قیاس با سال قبلش، رشد قابل توجه ۴.۸ درصدی را نشان داد.

Florece Vasilescu بنیانگذار و مدیرعامل کمپانی Firm Funding که یکی از محصولات مرکز رشد Mazars محسوب می‌شود و در وصل کردن استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذاران ید طولایی دارد، چنین عنوان کرده که « واژه‌ی استارتاپ به تکه‌کلام و عبارت محبوب این روزهای مردم بدل شده است». وازیلسکو چنین ادامه می‌دهد که «من به مثبت بودن این روند ایمان دارم. من جوانان و فارغ‌التحصیلان زیادی را می‌بینم که می‌خواهند در استارتاپ‌ها مشغول شوند. استارتاپ‌ها خیلی بیش از کمپانی‌ها و شرکت‌های بزرگ، به آزاد شدن انرژی و شوق نوآوری و خلاقیت مردم کمک می‌کنند.»

پشتیبانی وحمایت قوی دولت فرانسه از استارتاپ ها:

آنچه که تا به حال گفتیم، به این معنا نیست که تاسیس و ارتقای یک کمپانی در فرانسه به سادگی آب خوردن است که قطعا چنین نیست. اما به جرات می‌توان گفت که سیاست‌های این کشور، بطور کل سیاست‌های حمایتگرانه و سازگار با کارآفرینان است. هرچند که فرانسه سال‌هاست که از اقتصادی آزاد برخوردار بوده، اما می‌توان گفت که تنها چیزی در حدود ده سال است که به قافله‌ی نوآوری و حمایت از کسب و کارهای نوآورانه پیوسته است. مقامات و مسئولان منطقه‌ای و محلی هستند که نوآوری را به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان رشد و توسعه‌ی اقتصادی قلمداد می‌کنند. بر همین اساس، بسیاری از آنها طرح‌ها و رویه‌های حمایتی خاصی را پیاده کرده‌ و از این طریق به پشتیبانی از استارتاپ‌های نوآور و خلاق پرداخته‌اند.

 

شرایط دریافت ویزای استارتاپ فرانسه چیست؟

در قدم اول شما به عنوان بنیانگذار یک استارتاپ در فرانسه، باید ابتدا یک طرح کسب‌وکار کامل و قابل دفاع مبتنی بر الگوهای فرانسوی داشته باشید. این طرح کسب‌وکار باید توسط یکی از شتاب‌دهنده‌های فرانسوی تأیید شود. داشتن تمکن مالی و تجربه و تحصیلات هم از شرایط دریافت این ویزا می باشد.

 

بیشتر بدانیم: برای کسب اطلاعات در مورد ویزای استارتاپ کانادا به این مقاله مراجعه نمایید.

 

مزیت‌های دریافت استارتاپ ویزای فرانسه چیست؟

در مجموع مزیت‌های استارتاپ ویزای فرانسه بسیار متنوع هستند. به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

اخذ اقامت چهارساله فرانسه با کمترین هزینه ممکن برای رسیدن قانونی به کشور فرانسه؛

حضور در یکی از سه اکوسیستم استارتاپی بزرگ اروپا؛

رشد در یکی از حرفه‌ای‌ترین اکوسیستم‌های استارتاپی جهان؛

دسترسی مستقیم به صندوق‌های سرمایه‌گذاری استارتاپی فرانسه؛

به همراه بردنِ همسر و فرزندان خود از ابتدای فرآیند مهاجرت؛

تحصیل رایگان با کیفیتِ فرانسوی برای فرزندان و همسر خود؛

امکان دریافت پاسپورت معتبر فرانسه برای خود و اعضای خانوادتان؛

 

سخن آخر

اسمارت‌آپ عملاً تنها مجری این روش در ایران محسوب می‌شود. تیم ما خود استارتاپی هستند و تجربه خوبی در اجرای بی‌نقص این فرآیند دارند. ما از ابتدا ایده شما را ارزیابی کرده و اگر شایسته این فرآیند باشد آن را عملیاتی می‌کنیم. بیزینس‌پلن شما توسط شرکای تجاری ما در پاریس نگارش می‌شود. هرچند شما در فرآیند آن حضوری فعال خواهید داشت. به شما در آماده‌سازی مدارک دیگر یاری رسانده و آماده مصاحبه می‌سازیم. ما فرآیند اخذ ویزای شما و همراهانتان را نیز مدیریت می‌کنیم و تا پایان در کنارتان خواهیم بود.

اگر شما هم تمایل به اخذ ویزای استارتاپ فرانسه هستید برای کسب اطلاعات می توانید به سایت اسمارت آپ ویزا مراجعه و یا باشماره 021-87700913 تماس بگیرید.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما