راز گشایی از ماجرای اجسادی در خانه باغ

با کشف دو جسد در یکی از خانه باغ‌های اطراف شهرک نجف مشهد رازگشایی از مرگ تلخ آن ها در حالی آغاز شد که بخشی از لوازم خانه در شعله‌های آتش سوخته بود.

 نیمه شب دوشنبه گذشته خبر آتش سوزی در یک خانه باغ ویلایی نیروهای انتظامی و آتش نشانان را به جاده خاکی در انتهای شهرک نجف کشاند اما شعله‌های آتش در حالی خاموش شده بود که اجساد پسر جوان و زنی ۴۳ ساله درون اتاق انتهای خانه باغ کشف شد.

بررسی‌های مقدماتی بیانگر آن بود که پسر ۲۱ ساله نسبتی با زن مذکور ندارد و آن ها برای فرار از شعله‌های آتش به درون اتاق گریخته‌اند اما به دلیل شدت دود گرفتگی احتمال می‌رود بر اثر استنشاق دود سیاه ناشی از آتش سوزی خفه شده باشند.

با توجه به اهمیت ماجرا بلافاصله نیروهای کلانتری معراج مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند و بدین ترتیب با حضور قاضی محمود عارفی راد تحقیقات قضایی در این باره آغاز شد.

جوان ۱۸ ساله‌ای که برای اولین بار با اجساد قربانیان این حادثه تلخ روبه رو شده بود به مقام قضایی گفت: برادرم با زن ۴۳ ساله ارتباط داشت. امروز (روز حادثه) هم من برای آن ها غذا آوردم. حدود ساعت ۲۳ بود که دوباره به خانه باغ بازگشتم اما هیچ کسی در را باز نکرد.

به همین خاطر از بالای در به داخل باغ ویلا پریدم و با دیوارهای سیاه و آتش سوزی روبه رو شدم. زمانی که قدم در خانه گذاشتم با اجساد برادرم و آن زن روبه رو شدم و بلافاصله با نیروهای امدادی تماس گرفتم .

در همین حال پدر پسر جوان (متوفی) نیز گفت: پسرم از حدود سه ماه قبل و در منطقه کیش با زنی به نام «بهارک» آشنا شده بود و با یکدیگر ارتباط داشتند.

چند روز قبل هم مردی تعمیر برخی از نقایص ساختمانی خانه باغش را به پسرم سپرد و او هم برای انجام کار در این خانه باغ ویلایی به همراه آن زن مستقر شد ولی شب هنگام از طریق پسرم در جریان آتش سوزی قرار گرفتم و خودم را به باغ رساندم که دیدم این حادثه تلخ رخ داده است. اکنون نیز از بهارک (مقتول) به خاطر اغفال فرزندم و از مالک باغ به دلیل فراهم نکردن شرایط ایمنی شکایت دارم.

این گونه بود که با صدور دستورات تخصصی از سوی قاضی ویژه قتل عمد، تحقیقات گسترده نیروهای انتظامی زیر نظر مستقیم سرگرد امیررضا فعال رئیس کلانتری معراج ادامه یافت و مشخص شد که قربانیان این حادثه تلخ از یک دستگاه المنت برای گرم کردن فضای پذیرایی استفاده کرده‌اند اما زمانی که آن ها به خواب فرو رفته بودند ناگهان به دلیل اتصال سیم برق آتش‌سوزی از کنار مبل به صورت کند سوزی آغاز می‌شود و فضای اتاق را دود سیاه فرا می‌گیرد. فرضیه‌های احتمالی کارشناسان و مقام قضایی حکایت از آن دارد که پسر جوان و زن ۴۳ ساله نتوانسته‌اند از میان شعله‌های آتش بگریزند و به اتاق دیگر پناه برده‌اند اما به دلیل استنشاق دودهای سیاه ناشی از آتش سوزی دچار خفگی شده‌اند.

تحقیقات بیشتر با انتقال اجساد قربانیان این حادثه به پزشکی قانونی ادامه دارد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما